Dolina Bobru to wyjątkowe miejsce na mapie Dolnego Śląska, oferujące liczne atrakcje turystyczne. Jeżeli postanowisz z nich skorzystać podczas letniego urlopu i osiedlisz się na Campingu Wleń Zarzecze, koniecznie wybierz się nie tylko na spływ kajakowy rzeką Bóbr, ale też w jedną z trzech proponowanych tras rowerowych. Taka wyprawa pozwoli nie tylko aktywnie spędzić czas, ale również umożliwi bliższe poznanie okolicznych miejscowości.

"Wleń-Lubomierz" bicycle route

Przechwytywanie_w_trybie_pełnoekranowym_

Course of the route:

- Camping Wleń zarzecze

- Pławna

- Plawna Upper

- Lubomierz

 

Length: 15.5 km

Difficulty: Easy

Przechwytywanie_w_trybie_pełnoekranowym_


Wleń – Lubomierz


Trasa rowerowa do Lubomierza to odcinek o długości nieco ponad 15 kilometrów. Nie sprawi większego problemu nawet osobom nieprzyzwyczajonym do większego wysiłku. Po drodze uczestnicy mogą podziwiać piękne krajobrazy i oddychać świeżym powietrzem. W mijanej po drodze miejscowości Pławna dostępny dla zwiedzających jest Zamek Legend Śląskich, a w Lubomierzu, w którym w drugiej połowie lat 60. zeszłego wieku kręcono sceny z filmu “Sami swoi”, od 1996 roku funkcjonuje Muzeum Kargula i Pawlaka.

IMG_20200711_113945.jpg

"Beaver Valley" cycling route

Course of the route:

- Camping Wleń Zarzecze

- Tarczyn

- Czarcia Pulpit

 

Length: 10.5 km

Difficulty: Easy

Przechwytywanie_w_trybie_pełnoekranowym_

Wleń - Zapora Pilchowice

Łatwa i niewymagająca trasa licząca niecałe 10 kilometrów i prowadząca do słynnej, najwyższej w Polsce kamiennej i łukowej zapory w Pilchowicach, wzniesionej w pierwszej dekadzie XX wieku na rzece Bóbr. Jest to bardzo atrakcyjna trasa rowerowa, ponieważ poprowadzona została wzdłuż rzeki, co pozwala na pełne korzystanie podczas wyprawy ze specyficznego mikroklimatu. Na finiszu zaś podziwiać można potężną zaporę chroniącą okoliczne tereny przed powodziami.

"Beaver Valley" cycling route

Course of the route:

- Camping Wleń Zarzecze

- Tarczyn

- Czarcia Pulpit

 

Length: 10.5 km

Difficulty: Easy

 

 

 

 

 

 

 

 

Wleń - Marczów

 

To łatwa trasa rowerowa o długości prawie 12 kilometrów, prowadząca do Marczowa. Ta niewielka miejscowość wyróżnia się charakterystyczną dla terenów górskich, łańcuchową strukturą. Po drodze zauważyć można wiele przykładów architektury łużyckiej, a wśród ważniejszych zabytków znajduje się kościół filialny pod wezwaniem św. Katarzyny Aleksandryjskiej wybudowany w XVIII wieku, z wartym uwagi barokowym wnętrzem.

Przechwytywanie_w_trybie_pełnoekranowym

Splywy Kajakowe Camping Dolina Bobru